COSMO

Konkurs w roku szkolnym 2018/2019 nie będzie dostępny. Zachęcamy jednak do skorzystania z darmowego projektu - Tajemnica Stacji Delta. Gra matematyczna Space Colony - math game również wkrótce będzie dostępna.

 

2c© COSMO jest ogólnopolskim konkursem z matematyki przeznaczonym dla klas 4, 5, 6 i 7 szkoły podstawowej. Konkurs jest innowacyjnym i nieszablonowym projektem zaprojektowanym przez nauczycieli. Dzięki swojej nietypowej, fabularyzowanej formie i nowoczesnej, również powiązanej fabularnie, oprawie edukacyjnej może sprawić, że matematyka będzie zupełnie inaczej odbierana przez uczniów.
Skuteczna edukacja charakteryzuje się między innymi umiejętnością wzbudzania emocji, angażowania, nawiązywania do zagadnień realnego świata i wyznaczania konkretnego celu. Tym charakteryzuje się Cosmo. Jego fabularyzowana forma nawiązuje do obecnych starań kolonizacji Marsa. Potrafi wciągnąć w swoją opowieść umieszczając ucznia na miejscu astronauty, który musi rozwiązywać (dzięki matematyce) problemy kolonii kosmicznej w grze edukacyjnej (Space Colony-math game) lub rozwikłać tajemnicę stacji Delta w projekcie lekcji matematyki (Tajemnica stacji Delta ). Co niezwykłe, test również jest fabularyzowany i wymaga rozwiązania zadań jakie może postawić przed ludźmi kosmiczna kolonia.

 

Space Colony-math game

Space Colony-math game to darmowa gra edukacyjna, dzięki której nauka matematyki będzie fascynującą przygodą. Rozwiązuj zadania, rozwijaj kolonię od małego lądownika i 10 osób, aż po wielotysięczne futurystyczne miasto, kupuj ulepszenia aby chronić swoją kolonię przed losowymi zdarzeniami. Aplikacja zostanie wydana prawdopodobnie na początku marca 2018 na systemach Android i IOS. 

Tajemnica stacji Delta

Zapraszamy do bezpłatnego matematycznego projektu lekcji matematyki pt. "Tajemnica stacji Delta". Lekcja dotycząca figur geometrycznych i liczenia pola kwadratu zabierze całą klasę w niezwykłą matematyczną wyprawę dzięki pięknym grafikom i profesjonalnemu lektorowi czytającemu opowiadanie. Aby uzyskać dostęp do bezpłatnych materiałów wystarczy skierować prośbę o dostęp na e-mail: cosmo@blumont.edu.pl

CZYTAJ WIĘCEJ...

12c

 

 

 

NAGRODY

 

Bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczestników i ich szkół.