COSMO

Konkurs w roku szkolnym 2018/2019 nie będzie dostępny. Zachęcamy jednak do skorzystania z darmowego projektu - Tajemnica Stacji Delta. Gra matematyczna Space Colony - math game również wkrótce będzie dostępna.

 

2c© COSMO jest ogólnopolskim konkursem z matematyki przeznaczonym dla klas 4, 5, 6 i 7 szkoły podstawowej. Konkurs jest innowacyjnym i nieszablonowym projektem zaprojektowanym przez nauczycieli. Dzięki swojej nietypowej, fabularyzowanej formie i nowoczesnej, również powiązanej fabularnie, oprawie edukacyjnej może sprawić, że matematyka będzie zupełnie inaczej odbierana przez uczniów.
Skuteczna edukacja charakteryzuje się między innymi umiejętnością wzbudzania emocji, angażowania, nawiązywania do zagadnień realnego świata i wyznaczania konkretnego celu. Tym charakteryzuje się Cosmo. Jego fabularyzowana forma nawiązuje do obecnych starań kolonizacji Marsa. Potrafi wciągnąć w swoją opowieść umieszczając ucznia na miejscu astronauty, który musi rozwiązywać (dzięki matematyce) problemy kolonii kosmicznej w grze edukacyjnej (Space Colony-math game) lub rozwikłać tajemnicę stacji Delta w projekcie lekcji matematyki (Tajemnica stacji Delta ). Co niezwykłe, test również jest fabularyzowany i wymaga rozwiązania zadań jakie może postawić przed ludźmi kosmiczna kolonia.